Képzéseink

A Komplex Alapprogram pedagógiai rendszerének gyakorlati elsajátítása

A Komplex Alapprogram az (tanulási) esélyek növelésének komplex pedagógiai módszerek rendszerszemléletű együttesét magában foglaló személyiség- és képességfejlesztő tevékenységek összessége. A program épít a tanulók sokféleségére, az egyediségére, az egyedi képességek társas interakciókon keresztül történő kibontakozására, mely támogatást jelent a tanítási-tanulási folyamatban, a végzettség nélküli iskolaelhagyás preventív mérséklésében.

A Komplex Alapprogram elsődleges célja a végzettség nélküli iskolaelhagyás megelőzésére alkalmas, tanulást támogató pedagógiai módszerek kidolgozása, és elterjesztése az alap- és középfokú oktatásban résztvevők pedagógusok számára, a pedagógiai szemléletváltás elősegítését szolgáló pedagógusképzési és továbbképzési tartalmak megújítása. Emellett cél a tehetséggondozás és az egyéni tanulási utak megtalálása is.

A program további célja a differenciált, személyközpontú nevelést-oktatást lehetővé tevő módszertani kultúra megerősítése a köznevelési intézményekben, a nyitottságra ösztönző intézményi nevelés-oktatás pedagógiai és módszertani eszköztárának fejlesztése, valamint méltányos, esélyegyenlő tanulási környezet kialakítása valamennyi tanuló sikeres előrehaladása érdekében.

A Komplex Alapprogram szolgáltatási portfóliójában 7 akkreditált (díjmentes) pedagógus továbbképzési program szerepel:

  • Komplex Alapprogram Koncepció (KAK)
  • Differenciált fejlesztés heterogén tanulócsoportokban módszertani képzés (DFHT)
  • Logikaalapú alprogram (LA)
  • Digitális alapú alprogram (DA)
  • Életgyakorlat-alapú alprogram (ÉA)
  • Művészetalapú alprogram (MA)
  • Testmozgásalapú alprogram (TA)

Képzéseink közül kettő megalapozó képzés:

  • Komplex Alapprogram Koncepció (KAK)
  • Differenciált fejlesztés heterogén tanulócsoportokban módszertani képzés (DFHT)

A pedagógusnak az 5 alprogram közül 2 szabadon választható alprogrami képzés szükséges a program sikeres intézményi bevezetéséhez, azonban ha igény merül fel, további alprogrami képzések is elvégezhetők.

A program keretében akkreditált pedagógus-továbbképzéseink mindegyike 30 órás, mely 20 kontaktórát (2 alkalom) és 10 óra távoktatási részt tartalmaz. A képzésekhez kapcsolódó tanúsítványok megszerzésének feltétele a képzéseken való részvétel, valamint a záródolgozat elkészítése. Minden eredményesen elvégzett képzés után tanúsítványt állítunk ki és postai úton megküldjük a résztvevőknek.

A képzésekkel kapcsolatban további információ a szte.koala@rekt.szte.hu email címen kérhető.

 

www.komplexalapprogram.hu alapján